Skip to Content

Novinky

ČEZ představuje investiční plán pro Ústecký kraj
ČEZ představuje investiční plán pro Ústecký kraj

Do transformace a rozvoje energetiky v kraji dá do roku 2030 největší zdejší investor 100 mld. Kč. Postaví nové zdroje tepla i elektřiny a bude se podílet na rozvoji školství i na zachování pracovních míst. Další investice budou následovat do roku 2040.

Přečíst článek
13/05/2024
Pracovní skupina Ústeckého kraje přišla s návrhem nové lokality na výstavbu zpracovatelského závodu na lithium. Společnosti ČEZ a Geomet navrhly elektrárnu Prunéřov

Pracovní skupina k projektu těžby a zpracování lithia v Ústeckém kraji přišla s novou kompromisní variantou umístění zpracovatelského závodu. Společnost Geomet, která chce projekt realizovat, navrhla na základě podnětů z dřívějších jednání se zástupci kraje a obcí jako novou lokalitu okolí elektrárny Prunéřov, zpracovatelský závod by zde vznikl na pozemcích Skupiny ČEZ. Od změny lokality si Geomet slibuje urychlení povolovacích procesů a uspíšení projektu. V původně zvažované lokalitě v průmyslové zóně Dukla u obce Újezdeček tak vznikne pouze nádraží, odkud pojede ruda po železnici do Prunéřova.

22/02/2024
Průzkumné vrty i preventivní opatření. Funkce aktuálně používaných domácích zdrojů vody nebude těžbou změněna

Přinášíme vám další příspěvek do pravidelné rubriky, který se týká připravovaného lithium parku. Zaměříme se tentokrát na vodu. Pokusíme se krátce vysvětlit princip jejího fungování v rámci projektu, a rozptýlit tak obavy z jejího možného nedostatku po zahájení těžby. Připravujeme také podrobnou brožuru, kterou obyvatelé Cínovce obdrží začátkem roku a bude také k dispozici ostatním zájemcům. Brožura detailně a důkladně popíše fungování podzemní i povrchové vody v okolí Cínovce.

21/11/2023
Setkání s hejtmanem: Kdy přejde Ústecký kraj z těžby uhlí na dolování lithia?

Ve středu 15. listopadu se konala moderovaná diskuse s hejtmanem a odborníky na téma konce těžby uhlí v Ústeckém kraji a budoucnosti regionu, kterou může zajistit právě produkce a zpracování lithia. Podívejte se na záznam.